پزشک متخصص چشم

متخصص چشم ، به پزشکی گفته می شود که در حوزه چشم پزشکی تحصیل نموده و با آناتومی و فیزیولوژی چشم آشنایی جامعی داشته و از این رو در درمان بیماری های چشم ، مجاری اشکی و پلک و حتی انجام اعمال زیبایی مرتبط با پلک و چشم ؛ اعم از جراحی زیبایی پلک ، از توانایی و تبحر لازم برخوردار است.

به طور کلی هر فردی در طول عمر خود ، حداقل یکبار با ضایعات و ناراحتی های چشمی ؛ اعم از عفونت چشم ، گل مژه ، آب مروارید ، آب سیاه و غیره مواجه شده و در نتیجه ، ملزم به مراجعه به متخصص چشم شده است.

متخصص چشم

نکاتی درباره متخصص چشم

پزشک متخصص چشم ، با اتکا بر دانش و فراگرفته های خود و نیز مهارتی که در طول سالیان طبابت خویش کسب می نماید ؛ در زمینه اموری اعم از تشخیص و درمان بیماری های چشم و همچنین انجام جراحی های درمانی و زیبایی چشم و پلک ؛ توانایی لازم را داراست.

حال آن که متخصص چشم ، پس از اتمام دوره 7 ساله پزشکی عمومی و سپری نمودن دوره 4 ساله رزیدنتی و اخذ تخصص در حوزه چشم ؛ مجاز به ورود به دوره فلوشیپ شده و می تواند با پشت سر گذاشتن این دوره به مدت حدودا یکسال و نیم ، مبادرت به اخذ تخصص انحصاری در یکی از فلوشیپ های ذیل نماید :

  • لیزر و شبکیه
  • انحراف چشم یا استرابیسم
  • گلوکوم
  • بیماری های سطحی چشم
  • جراحی  پلاستیک چشم
  • آسیب شناسی یا پاتولوژی
  • و غیره

اهمیت انتخاب متخصص چشم

قاعدتا از بینایی ، می توان به عنوان مهم ترین و حساس ترین حواس بدن یاد کرد ؛ لذا به جرأت می توان اذعان داشت که چشم یکی از مهم ترین اعضای بدن به شمار می رود.

توجه داشته باشید که بروز جزئی ترین اختلال در چشم ها ، می تواند بر روی سلامت چشم ها اثر سوء گذاشته و منجر به بروز اتفاقات ناگواری شود.

متخصص چشم

از این رو اکیدا توصیه می شود که در صورت رویارویی با کوچک ترین خللی در چشم ها ، نسبت به آن اهمال نکرده و در راستای پیگیری و درمان مشکل پیش آمده سریعا به پزشک متخصص چشم مراجعه نمایید.

با توجه به اهمیت چشم ها و تاثیر مستقیم آن بر کیفیت بینایی ، باید متذکر شویم که افراد در هنگام ضرورت مراجعه به چشم پزشک ، باید در انتخاب پزشک مربوطه نهایت دقت خود را بکار گرفته و پزشکی را انتخاب کنند که از تجربه کافی در حوزه تخصص خود برخوردار بوده و مهارت و توانمندی لازم را جهت درمان و رفع مشکل داشته باشد.

دکتر علی محمودی از بهترین و حاذق ترین پزشکان جراح و متخصص چشم تهران می باشند ؛ ایشان از جمله پزشکان چشم پزشک در این استان هستند که سلامت بیمار شدیدا برای شان مورد توجه بوده و بیمار را تا پایان پروسه درمان همراهی می نمایند.

لذا به شهروندان محترم استان تهران توصیه می نماییم ، چنانچه بنا به هر دلیلی تصمیم به مراجعه به چشم پزشک دارند ؛ با اطمینان خاطر به مطب دکتر محمودی مراجعه فرمایند.

سخن پایانی

در پایان ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که به توصیه انجمن چشم پزشکی آمریکا ؛ کلیه افراد زیر 40 سال ، باید هر 3 سال یکبار نسبت به معاینات تخصصی چشم اقدام نموده و به مطب پزشکان متخصص در این حوزه مراجعه کنند.

با استناد بر این مطلب ، باید متذکر شد که مراجعه به متخصص چشم از سوی افراد 40 الی 65 ساله ، هر 2 سال یکبار الزامی می باشد.

افرادی که بیش از 65 سال سن دارند و همچنین افراد مبتلا به بیماری دیابت ، نیز باید سالیانه یک مرتبه به مطب چشم پزشک مراجعه نمایند.