لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود ؟

به مرور زمان و با افزایش سن ؛ عضلات زیر پوست در اثر عواملی همچون نیروی جاذبه زمین ، کاهش کلاژن سازی پوست و همچنین مواردی اعم از قرارگیری در معرض اشعات مضر خورشید ، رژیم غذایی ناسالم و مواردی از این قبیل ؛ دچار افتادگی شده و شل می شوند.

خطوط و چین و چروک هایی که گذر زمان را نشان می دهند ؛ سرانجام به صورت ما راه پیدا می کنند و آنچه انتظارش را نداریم این است که این چین و چروک ها به طور کامل چهره ما را بخصوص در بخش فوقانی صورت تغییر می دهند.

این خطوط با افتادگی ابروها ترکیب شده و می تواند زمانی که شما واقعا غمگین یا عصبانی نیستید ، شما را غمگین یا عصبانی نشان دهد.

اگر شما در حال تجربه کردن تاثیرات منفی پیری می باشید و با افتادگی ابرو مواجه هستید ، برای بازیابی چهره جوان خود آماده شوید.

لیفت ابرو

چرا ابروهای ما حالت افتاده پیدا می کند ؟

ابروها و سایر نواحی صورت ما به همان دلایلی که باعث ایجاد چین و چروک ها می شوند ، حالت افتادگی پیدا می کنند و ما مؤلفه های اصلی جوانی ؛ یعنی کلاژن ، الاستین و هیالورونیک اسید را از دست می دهیم.

کلاژن ، یک پروتئین فیبروز است که به فراوانی در بدن وجود داشته و پوست و بافت همبند را پشتیبانی می کند.

وقتی جوان هستیم ، کلاژن فراوانی در بدن ما وجود دارد ؛ این کلاژن ها در لایه های میانی پوست به هم می چسبند و به عنوان یک تکیه گاه برای لایه بیرونی، میانی و درونی پوست عمل می کند.

الاستین ، پروتئین دیگری است که در دوران جوانی به وفور در بدن ما یافت می شود و نقش آن ، انعطاف پذیر نگه داشتن کلیه اندام ها از جمله پوست است.

هیالورونیک اسید ، ماده قندی طبیعی است که می تواند 1000 برابر وزن خود ، آب در خود نگه دارد.

ویژگی شاخص آن ، توانایی برای بازیابی رطوبت و حفظ آن است ؛ به همین دلیل است که افراد جوان تر علیرغم این که اغلب استفاده از مرطوب کننده را فراموش می کنند ولی پوست شان همچنان مرطوب است.

لیفت ابرو چیست ؟

شاید این اولین بار نباشد که به یک روند جراحی ، به عنوان یک طرح ضد پیری فکر می کنید. وقتی شما مزایای این روند درمانی را درک کنید به قرار دادن آن در راس فهرست درمان های مورد نظرتان برای بازیابی جوانی فکر خواهید کرد.

لیفت ابرو که تحت عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می شود ، برای شاداب کردن صورت از طریق خلاصی از شر پوست و بافت اضافی که باعث آویزان شدن ابروها شده اند ؛ طراحی شده است.

انواع مختلف تکنیک های لیفت ابرو موجود می باشد ، ولی هدف نهایی یکی است و آن ، بالا کشیدن ماهیچه های پایه و بافت پیشانی می باشد ؛ به طوری که با انجام این جراحی ، چین و چروک ها و خطوط عمقی ای که باعث پیرتر و عصبانی به نظر رسیدن شما می شوند ، کاهش یافته یا حذف می شوند.

در حقیقت ، لیفت ابرو نوعی جراحی زیبایی ایمن و بدون درد محسوب می شود که به خوش فرم شدن ابروها و باز شدن چهره منتج می گردد ؛ بنابراین شاهد آن هستیم که روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیفت ابرو هستند ؟

عمدتا عمل لیفت ابرو در بازه سنی 40 الی 60 سالگی انجام می شود ؛ البته افرادی که در رده سنی کمتر از این بازه قرار دارند و با افتادگی ابرو روبرو هستند نیز می توانند اقدام به انجام این جراحی نمایند.

به طور کلی افرادی که ابروهایی اخمو ، گرفته و خسته داشته و درصدد یافتن راهی جهت بالا بردن ابروها و بهبود حالت ابروها می باشند ؛ کاندید مناسبی برای این جراحی به شمار می روند.

لیفت ابرو

روش های لیفت ابرو

این جراحی ، مستلزم بیهوشی کامل یا بیهوشی موضعی می باشد و انتخاب این مسئله به تشخیص پزشک بستگی دارد. این جراحی در حالت کلی حدودا 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

لازم به ذکر است که لیفت ابرو به روش های مختلفی ؛ از جمله روش کلاسیک و روش آندوسکوپی قابل انجام است و انتخاب تکنیک مناسب جهت انجام آن ، بستگی به اهداف فرد زیباجو از این عمل جراحی دارد.

در این جا باید خاطر نشان نمود که از طریق روش های غیرتهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی ؛ از قبیل لیفت ابرو با تزریق بوتاکس و غیره نیز می توان فرم ابروها را تصحیح نموده و افتادگی آن ها را مرتفع نمود ؛ اما از آن جا که این روش ها موقتی هستند ، لیفت ابرو با جراحی به علت ماندگاری طولانی مدتی که دارد گزینه مناسب تری خواهد بود.

انواع جراحی لیفت ابرو

لیفت های متعددی وجود دارد که در جلسه مشاوره ، جراح با شما در مورد آن ها گفتگو خواهد کرد که عبارتند از :

لیفت کورونال

این روند تحت عنوان لیفت پیشانی نیز نامیده می شود. کل ناحیه پیشانی ، به صورت دستی به همراه ماهیچه ها و بافت پایه بالا کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود.

در این تکنیک ، نه تنها ناحیه ابرو بالا کشیده می شود ؛ بلکه پیشانی نیز صاف می گردد.

لیفت ابروی مستقیم

این روش چندان رایج نمی باشد ، چون برش ها مستقیما در بالای ابرو ایجاد می شوند تا پس از بهبود در زیر موهای ابرو پنهان شوند. این روند اکنون در افراد سالمند خصوصا مردان که دارای موهای ابروی پر هستند انجام می شود.

لیفت آندوسکوپی

این روش تحت بیهوشی کامل انجام می شود و طی آن ، چند برش ظریف در بخش فوقانی پیشانی ایجاد می گردد و به کمک ابزاری موسوم به آندوسکوپ ، محل های مورد نظر که نیاز به ایجاد تغییر دارند مشخص می شوند.

سپس آندوسکوپ به زیر پوست در ناحیه برش خورده ، ورود یافته و امواجی که به شکل تصویر قابل ملاحظه هستند را به مانیتور ارسال می کند.

این برش های ریز ، فضای کافی را برای حرکت دادن ماهیچه ها و لیفت پیشانی و ابرو فراهم می آورد. در طول این روند ، جراح به وسیله ابزاری مخصوص اقدام به بالا کشیدن پوست پیشانی می کند و آن را در موقعیت مناسب تثبیت می نماید ؛ چربی و بافت نیز برداشته می شوند.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپیک ، رایج ترین روش لیفت ابرو محسوب می شود.

در آخر باید توجه داشت که انتخاب روش مناسب برای ليفت ابرو ، به شرایط فیزیکی و پوست بیمار و صلاحدید پزشک بستگی دارد.

مزایای لیفت ابرو چیست ؟

در نگاه اول شاید فقط این طور بنظر برسد که با لیفت ابرو ، تنها حالت کمانی ابروهای شما بازگردانده شده است ؛ اما باید اشاره داشت که لیفت ابرو مزایای بیشماری دارد.

در این جا به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

 • خطوط پیشانی شما کاهش می یابد.
 • چشم های شما جلوه بهتری به خود می گیرد.
 • نتایج لیفت ابرو ماندگار و دراز مدت است.
 • با انجام جراحی لیفت ابرو ، دیگر عصبانی به نظر نخواهید رسید.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

هیچ چیزی نمی تواند فرآیند پیری و افتادگی مجدد ابروها را متوقف کند ، ولی اگر از پوست خود به خوبی مراقبت کنید می توانید طول ماندگاری نتایج را بیشتر کنید.

برخی نکات که برای حفظ هر چه بیشتر نتایج می توان مد نظر قرار داد عبارتند از :

 • دستورالعمل های پزشک برای مراقبت از پوست را دنبال کنید.
 • به اندازه کافی استراحت کنید.
 • استرس خود را کنترل کنید.
 • به پوست خود آبرسانی کنید.
 • سیگار نکشید و از مصرف بیش از حد الکل خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدت زمان طولانی خودداری کنید.
 • رژیم غذایی طبیعی و سالم داشته باشید و از مصرف غذاهای فرآوری شده قندی خودداری کنید.

جهت کسب اطلاعات جامع تر درباره مراقبت های بعد از لیفت ابرو به مقاله موجود در سایت مراجعه نمایید.