آنچه باید درباره جوانسازی صورت بدانید!

جوانسازی صورت : طبیعتا از پوست ، می توان به عنوان عنصری مهم و اثرگذار در زیبایی چهره یاد کرد ؛ تا جایی که با پدیدار شدن علائم پیری در پوست صورت شاهد کاهش شادابی چهره خواهیم بود.

امروزه پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی های نوین این حوزه ، کاهش اثرات افزایش سن و پیری و جوانسازی صورت را تا حد چشمگیری امکان پذیر ساخته است. به منظور جوانسازی صـورت ، روش های مختلفی ؛ اعم از تهاجمی و غیرتهاجمی وجود دارد که پزشک معالج بر اساس نیاز فرد ، بهترین روش جوانسازی صورت را برای وی بر می گزیند.

پیش از این که به معرفی روش های جوانسازی پوست بپردازیم ، لازم می دانیم توضیحاتی مختصر پیرامون فرآیند پیری پوست ارائه نماییم.

پیری پوست و علائم آن

افزایش سن ، تخریب عناصر شکل دهنده پوست را به دنبال دارد ؛ از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده پوست که تاثیر قابل توجهی بر جوانی و زیبایی پوست دارند می توان به پروتئین های پوست ( کلاژن و الاستین ) اشاره نمود.

لازم به ذکر است که افزایش سن ، به تنهایی موجب مختل شدن اجزای شکل دهنده پوست و پدید آمدن علائم پیری در چهره نشده و در کنار آن عواملی ؛ از قبیل استعمال سیگار ، بی تحرکی ، آلودگی های محیطی ، برنامه غذایی ناسالم  و قرارگیری در معرض پرتوهای مضر خورشید نیز در وقوع این امر اثرگذار می باشند.

جوانسازی صورت

اولین علائم و نشانه های پیری ، خطوط پوستی می باشند که غالبا پس از رسیدن به سن 25 سالگی به مرور در پوست ظاهر می شوند و با بالا رفتن سن ، به تدریج عمیق تر شده و به چین و چروک بدل می شوند.

یکی از ویژگی های انکار ناپذیر در مورد پیرشدن این است که نهایتا شما باید خودتان را آن گونه که هستید دوست داشته باشید و با پوست خود احساس راحتی کنید.

گاهی اوقات وقتی در آینه به خودتان خیره می شوید ، متوجه می شوید که دیگر آن چیزی که قبلا بودید ، نیستید.

علیرغم غیر قابل توقف بودن آثار و نتایج پیری ، به مدد تکنیک های پیشرفته عصر حاضر ، دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که باعث شود شما نتوانید از شر چین و چروک های پنجه کلاغی خطوط روی پیشانی و غبغب خود خلاص شوید و حس زیبای جوانی را یک بار دیگر تجربه کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد ؛ تجربه مجدد حس زیبای جوانی و بازیابی جذابیت طبیعی از طریق جوانسازی صورت با فیلرهای قابل تزریق ، میسر خواهد بود.

شایع ترین نواحی صورت که با چین و چروک روبرو می شوند عبارتند از :

  • خط پیشانی
  • خط اخم
  • دور چشم
  • دور لب
  • خط خنده

ناگفته نماند که خطوط و چین و چروک های پوستی ، تنها نشانه پیری به شمار نرفته و کاهش حجم برخی نواحی صورت نیز از دیگر نشانه ها و علائم پیری محسوب می شود که به دنبال کاهش کلاژن و الاستین پدید می آید ؛ به طوری که معمولا افراد با بالا رفتن سن با تحلیل استخوان های صورت بخصوص در نواحی اطراف چانه و دهان مواجه شده و چربی زیر پوست آن ها در نقاطی مانند چشم ها ، بینی ، چانه و گیجگاه نیز تحلیل رفته و این مسئله سبب بروز افتادگی و چین و چروک در صورت بویژه در قسمت گونه ها ، زیر چشم ، اطراف لب و بینی و زوایای فک و چانه می شود.

جوانسازی از طریق کاهش چین و چروک

خطوط اخم ، خطوط پنجه کلاغی و خطوط پیشانی که در اثر حرکات مکرر صورت شکل گرفته اند و نیز پوست در حال پیرشدن را می توان به راحتی از طریق تکنیک های کاهش چین و چروک ، درمان نمود.

تزریقات زیبایی ، از برگزیده ترین روش ها برای درمان چین و چروک ها و خطوط ریز می باشند که بهترین محصول موجود در بازار بوده و از ایمنی بسیار بالایی برخوردار اند.

پزشک به منظور انجام تزریقات زیبایی ؛ با در نظر گرفتن آناتومی صورت و نیز جنبه های زیباشناختی ، به درمان بیمار می پردازد.

هدف ، همیشه کار بر روی انتظارات بیمار می باشد ؛ بنابراین پزشک همیشه در جلسه مشاوره ، در خصوص نتیجه مطلوب ، خلق یک چهره طبیعی و دستیابی به نتایج منحصر بفرد و ماهرانه ، عمیقا با بیمار گفتگو می کند.

یک پزشک با تجربه و ماهر ، از تزریق بیش از حد بوتاکس و فیلرها اجتناب کرده و همیشه دستاورد هنرمندانه محافظه کارانه را برای شاداب نمودن و بازیابی چهره و افزایش درخشش پوست و بالا بردن اعتماد به نفس را محور عمل خود قرار می دهد.

روش های جوانسازی پوست

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد ، در حال حاضر راهکارهای متعددی اعم از تهاجمی و غیر تهاجمی به منظور جوانسازی پوست معرفی شده است که در این مجال به برخی از متداول ترین و کارآمدترین آن ها ؛ از جمله تزریق فیلر ، تزریق بوتاکس ، پلکسر پلاس و جراحی زیبایی پلک به اختصار اشاره نموده ایم.

جوانسازی صورت

  • تزریق بوتاکس

از تزریق بوتاکس ، می توان به عنوان یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های جوانسازی صورت یاد کرد که در حال حاضر مورد استقبال گسترده ای واقع شده است.

بوتاکس در واقع ، نوعی سم موسوم به بوتولینیوم است که منجر به فلج موقت عضلات موضع مورد نظر شده و بدین ترتیب از بروز چین و چروک و خطوط پوستی در آن ناحیه پیشگیری به عمل می آورد.

لازم به ذکر است که در صورت تزریق بوتاکس توسط پزشک حاذق و مجرب ، قاعدتا نتایجی رضایت بخش حاصل شده و ظاهر صورت نیز تا حد قابل قبولی بهبود خواهد یافت.

این ماده قابل تزریق ، حاوی پروتئین خالص شده طبیعی می باشد که به طور موقتی ماهیچه های صورت را که عامل چین و چروک های صورت هستند ، ریلکس می کند.

نتایج تزریق بوتاکس ؛ بر حسب ویژگی های فرد تحت درمان ، 3 تا 6 ماه ماندگار می باشند.

جوانسازی پلک ها

توجه داشته باشید که پلک ها از عناصر مهم صورت هستند که نقش بسزایی در زیبایی و جوانی چهره ایفاء می کنند تا جایی که بروز نشانه های پیری در پلک ها سبب پیرتر به نظر رسیدن چهره خواهد شد.

از این رو افرادی که با نشانه ها و علائم کهولت سن در پلک های خود مواجه هستند ، می توانند از طریق پلکسر پلاس پلک و نیز جراحی زیبایی پلک اقدام به اصلاح ظاهر پلک ها و متعاقبا حالت چهره خود نمایند.

  • پلکسر پلاس

دستگاهی نوین است که جایگزینی برای جراحی بلفاروپلاستی محسوب می شود ؛ البته در حال حاضر با بهره وری از پلکسر پلاس ؛ می توان علاوه بر درمان شلی و افتادگی پلک ، به رفع چین و چروک اطراف دهان ، نواحی دور چشم ، خط اخم و خط پیشانی نیز پرداخت.

  • جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، از دیگر اقداماتی است که در راستای جوانسازی صورت می توان از آن بهره برد. با افزایش سن و ظهور علائم پیری در چهره ، این امر بیش از دیگر نقاط صورت در پلک ها نمایان می گردد.

افرادی که با افتادگی پلک بالا یا پف زیر چشم مواجه هستند ، می توانند با انجام عمل بلفاروپلاستی از این مشکلات رهایی یافته و به پلک هایی جوان و در نتیجه ، ظاهری جوان تر و شاداب تر دست یابند.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص جراحی زیبایی پلک ، به مقاله موجود در سایت مراجعه فرمایید.

  • تزریق فیلر

فیلرها در واقع پر کننده های پوستی هستند که شامل ژل ها و چربی ها می باشند. با تزریق فیلرهای پوستی می توان به نواحی مورد نظر ، حجم بخشیده و همچنین چین و چروک های موجود در آن نواحی را مرتفع نمود.

اگر گونه های شما فرورفته است ، لب های نازک یا غبغب دارید، فیلرهای پوستی به شکلی هوشمندانه برای درمان این نشانه های پیری و متوقف کردن زمان و حتی اندکی به عقب برگرداندن آن ، مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلرهای پوستی برای پر کردن خطوط ، افزودن حجم و صاف کردن پوست چروک و جوان تر نمودن چهره شما عمل می کند.

سطوح بالای اسید هیالورونیک در محصولات جوانسازی ، دارای تاثیر جذب و بازیابی آب بوده و به طور پیوسته ظاهر پوست و بافت آن را با بازیابی برجستگی طبیعی آن، بهبود می بخشد.

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت شده و با بالا رفتن سن ، میزان آن در بدن کاهش می یابد.

فیلرها بر پایه اسید هیالورونیک ، ابزار رایجی برای بازیابی حجم در ساختار صورت و خلق یک چهره جوان تر می باشند که پزشک با صبر و حوصله ، آن ها را برای ارتقا دادن زیبایی طبیعی شما ، مورد استفاده قرار می دهد.

درمان با فیلرهای گونه و چانه

فیلرهای پوستی را می توان برای جوانتر به نظر رسیدن و احساس جذابیت بیشتر داشتن ، در چانه تزریق نمود. در طول فرآیند پیری ، جمجمه چرخش پیدا می کند و چانه به سمت عقب متمایل می شود.

این حرکت جمجمه باعث تحلیل رفتن استخوان و بافت نرم در ناحیه چانه شده و ساختار پشتیبان در بخش پایینی صورت را کاهش می دهد.

با تزریق فیلرهای پوستی و افزایش برجستگی ناحیه چانه، نه تنها تعادل و تقارن صورت بازیابی می شود بلکه غبغب نیز که یکی از مشخصه های فرایند پیری است، از بین می رود.

تزریق فیلر به گونه ها

گونه ها در بخش مرکزی صورت واقع شده اند و گونه های دارای شکل مطلوب از چشم ها پشتیبانی می کنند. گونه های برجسته باعث بهبود ناحیه فک شده و سایه های ایجاد شده در ناحیه میانی صورت را بهبود می بخشند.

با بالا رفتن سن ، حجم و برجستگی صورت به طور طبیعی از دست می رود و شما شاهد سایه ها یا فرو رفتگی هایی در اطراف استخوان گونه می باشید که با از دست رفتن یا فرو ریختن چربی ارتباط دارد.

با گذر زمان ، گونه ها به دلیل از دست رفتن تدریجی کلاژن و تاثیرات دراز مدت نیروی جاذبه ، صاف شده و نواحی بزرگ تری از صورت شما حجم و شکل خود را از دست می دهد.

وقتی فیلرها به شکلی ماهرانه در گونه به کار برده شوند ، حجم از دست رفته بازیابی شده و فرورفتگی ها پر می شوند.

تزریق فیلر لب

زمانی که دهه سوم زندگی خود را سپری می کنید ، لب ها شروع به از دست دادن حجم خود کرده و سپس به مرور زمان نازک می شوند.

پیری نیز می تواند باعث از دست رفتن بخشی از ساختار دهان شده و بدین ترتیب ، لب ها به سمت پایین متمایل شده و تقارن خود را از دست می دهند.

تشکیل خطوط ماریونت ( خطوط بین لب و بینی ) و حتی تحلیل رفتن استخوان فک نیز اتفاق می افتد.

ویژگی های متعددی از قبیل حجم ، تعادل و تقارن می تواند باعث جذاب به نظر رسیدن لب ها شود.

فیلرهای لب می تواند لب های جوانتری را خلق کرده و یک لب پیر را حجیم نماید. یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس را تقویت نموده و احساس جوانی را به فرد بازگرداند.